For best experience please turn on javascript and use a modern browser!
You are using a browser that is no longer supported by Microsoft. Please upgrade your browser. The site may not present itself correctly if you continue browsing.
Aniko Korosi (Swammerdam Institute for Life Sciences, Universiteit van Amsterdam) en Tessa Roseboom (Institute Reproduction and Development, Department Obstetrics and Gynaecology Women’s and Children's clinic, Amsterdam Medisch Centrum) ontvangen een Amsterdams Brain and Cognition (ABC) toekenning van € 250.000,- voor hun project 'De rol van de vetstofwisseling en nutritionele status in cognitieve stoornissen ontstaan door stress tijdens de vroege ontwikkeling: een interdisciplinaire studie met behulp van dierlijke experimentele en humane observationele data '. Deze subsidie zal een postdoctorale positie voor 2 jaar financieren.
Aniko Korosi_SILS
Aniko Korosi

 

Met deze subsidie willen professor Roseboom en dr. Korosi testen of stress in de vroege ontwikkeling leidt tot korte en lange termijn metabolische en nutritionele veranderingen. Ook zullen ze kijken of deze veranderingen geassocieerd zijn met stress en stoornissen in hippocampale plasticiteit en cognitieve functies. Deze studie zal nieuwe mogelijkheden openen in de richting van perifere, bijvoorbeeld nutritionele, interventies.

Amsterdam Brain and Cognition centrum

Het Brain and Cognition onderzoekszwaartepuntprogramma van de UvA, ABC, levert financiering om innovatief en excellent onderzoek op het gebied van de hersenen en cognitieve wetenschappen te promoten. Het doel is om interdisciplinair onderzoek te bevorderen en mogelijkheden voor samenwerking met (inter)nationale toponderzoekers te bieden. Het ABC dient als platform voor cognitieve wetenschappers die geïnteresseerd zijn in een breed scala van cognitieve wetenschapsonderwerpen, variërend van waarneming in het geheugen, tot besluitvorming, taal en logica.